Τετ, 3 Ιουλίου 2024 - 09:43
Δεν αποδιώχνεται εύκολα η πλάνη που παρηγορεί. Οπως η απατηλή υπόσχεση της Λεπέν για επιστροφή στις παλιές καλές ημέρες, πριν από τα πετρελαϊκά σοκ, όταν η ενέργεια ήταν φθηνή και η γεωργία είχε, χωρίς περιορισμούς, αυξημένες αποδόσεις. Το πιο κοινό γιατρικό στην ανασφάλεια, στο δάγκωμα του φόβου, είναι η ψευδαίσθηση, εν προκειμένω της δυνατότητας να ξανακερδηθεί η αλλοτινή ευνοϊκή τάξη πραγμάτων,